Nexperia 74HCT4051PW-Q100,1
Analog Multiplexer Single 8: 1 Automotive 16-Pin TSSOP T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nexperia 74HCT4051PW-Q100,1.
IHS
Datasheet27 pagine6 anni fa
Datasheet31 pagine15 anni fa
Datasheet31 pagine15 anni fa
SHENGYU ELECTRONICS
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
16
Logic Function
Demultiplexer, Multiplexer
Demultiplexer, Demux, Multiplexer, Mux
Number of Circuits
1
Number of Inputs
8
Propagation Delay
5 ns
5 ns
Low Level Output Current
High Level Output Current
Min Supply Voltage
2 V
4.5 V
4.5 V
Max Supply Voltage
10 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Thailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-07-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Parti correlate
Multiplexer 1-Element CMOS 8-IN 16-Pin TSSOP T/R
74HCT Series 5.5 V Triple 2-Channel Analog Multiplexer/Demultiplexer - TSSOP-16