Nexperia 74HC4051PW-Q100,11
Analog Multiplexer Single 8: 1 Automotive 16-Pin TSSOP T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nexperia 74HC4051PW-Q100,11.
IHS
Datasheet27 pagine6 anni fa
Datasheet31 pagine15 anni fa
Datasheet31 pagine15 anni fa
Augswan
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-80.83%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
16
Logic Function
Demultiplexer, Multiplexer
Demultiplexer, Demux, Multiplexer, Mux
Number of Circuits
1
Number of Inputs
8
Propagation Delay
90 ns
75 ns
75 ns
Low Level Output Current
25 mA
25 mA
High Level Output Current
25 mA
25 mA
Min Supply Voltage
2 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
10 V
6 V
6 V
Quiescent Current
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Thailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-07-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Parti correlate
2 150Ω Single Pole Four Throw (SP4T) TSSOP-16 Analog Switches, Multiplexers ROHS