Nexperia 74AUP2G17GM,115
74AUP Series 3.6 V 4 mA Low-Power Schmitt Trigger Inverter - XSON-6
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nexperia 74AUP2G17GM,115.
IHS
Datasheet17 pagine2 anni fa
Datasheet21 pagine16 anni fa
Future Electronics
Nexperia
SHENGYU ELECTRONICS
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-30.58%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Case/Package
SOT-886-6
SOT-886-6
Number of Pins
6
Logic Function
Buffer, Schmitt Trigger
Buffer, Schmitt Trigger
Number of Circuits
2
Number of Inputs
1
Propagation Delay
20.1 ns
20.1 ns
Low Level Output Current
1.7 mA
1.7 mA
High Level Output Current
-4 mA
-4 mA
Min Supply Voltage
800 mV
800 mV
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
Quiescent Current
500 nA
500 nA
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2006-11-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Parti correlate
Buffer, Non Inverting, -40 To 125Deg C Rohs Compliant: Yes |Nexperia 74AUP2G34GM,115
Buffer Inverter 74AUP1G06 e3 74AUP logic gate circuit 10.5ns @ 3.3V 30pF 0.5mm - 4mA 1.6V-2V
LVC/LCX/Z SERIES DUAL 1-INPUT NON-INVERT GATE PDSO6
Descrizioni
Descrizioni di Nexperia 74AUP2G17GM,115 fornite dai suoi distributori.
Schmitt Trigger Buffer, Dual, 1 Input, 6 Pins, XSON, 74AUP2G17
Ic, Quad Buffer Rohs Compliant: Yes |Nexperia 74AUP2G17GM,115
ROHS3Compliant Lead Free Schmitt Trigger Tin Logic Buffer, Non-Inverting -40C~125C TA 1.1V 0.5mm 20.1ns
AUP/ULP/V SERIES DUAL 1-INPUT NON-INVERT GATE PDSO6
NEXPERIA 74AUP2G17GM - BUFFER, A
IC BUFF 0.8V/3.6V 6-XSON, SOT886
IC BUFF DL SCHM TRG L PWR 6XSON
IC BUFFER NON-INVERT 3.6V 6XSON