Murata LQH31CNR12M03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 0.12uH 20% 1MHz Ferrite 0.97A 0.112Ohm DCR 1206 T/R
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Murata LQH31CNR12M03L.
element14 APAC
Datasheet2 pagine18 anni fa
_legacy Avnet
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
TraceParts
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
FIXED IND 22UH 5MA 900 MOHM SMD
TAIYO YUDENLK2125R12M-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.12uH 20% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 0.27A 0.2Ohm DCR 0805 T/R
TAIYO YUDENLK1608R12M-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.12uH 20% 25MHz 15Q-Factor Ferrite 0.15A 0.4Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Descrizioni
Descrizioni di Murata LQH31CNR12M03L fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 0.12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
INDUCTOR, 0.12µH, 20%, 1206 CASE; Inductance: 120nH; Product Range: -; DC Current Rating: 970mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.08ohm; Inductance Tolera
INDUCTOR, 1206 CASE, 0.12µH, 20%; Inductance:120nH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.08ohm; DC Current Rating:970mA; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1206; No. of Pins:2; DC Current Max:970mA; Inductor Type:Wirewound; Package / Case:1206; Resistance:0.08ohm; Resonant Frequency:250MHz; Series:LGH31