Murata GRM21BR72A473KA01L
Multilayer Ceramic Capacitor (MLCC), 47nF, 100V, ±10%, X7R, 0805
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Murata GRM21BR72A473KA01L.
Newark
Datasheet4 pagine5 anni fa
Geoflip
Future Electronics
TME
Trend di 3 mesi:
+13.44%
3DScarica
EE Concierge
Scarica
Ultra Librarian
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Supply Chain
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
100V 47nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B473KCFNNNE
Cap Ceramic 0.047uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Murata GRM21BR72A473KA01L fornite dai suoi distributori.
0805 47 nF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805 / Cap Ceramic 0.047uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 2012M/0805
Cap, 47000Pf, 100V, Mlcc, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM21BR72A473KA01L