Murata GRM155R60J225ME95D
0402 2.2 uF 6.3 V ±20% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Murata GRM155R60J225ME95D.
IHS
Datasheet2 pagine0 anni fa
Newark
element14 APAC
HQonline
Future Electronics
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
500 µm
500 µm
Supply Chain
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Samsung Electro-MechanicsCL05A225MQ5NNNC
6.3V 2.2uF X5R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05A225MR5NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, +-15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0402 inch
TAIYO YUDENAMK105BJ225MV-F
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0402
4V 2.2uF X5R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05A225KP5NSNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, +-15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0402 inch
Descrizioni
Descrizioni di Murata GRM155R60J225ME95D fornite dai suoi distributori.
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X5R 20% SMD 0402 85°C Paper T/R
Avnet Japan
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 6.3V 2.2muF ±20% X5R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 2.2µF ±20% 6.3V X5R
Capacitor, 2.2µF, 6.3V, 20%, X5R, 0402; Capacitance:2.2µF; Voltage Rating:6.3V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:±
Capacitor, Mlcc, X5R, 2.2Uf, 6.3V, 0402; Capacitance:2.2Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:Grm Series; Product Length:1.02Mm Rohs Compliant: Yes |Murata GRM155R60J225ME95D
CAP, 2.2µF, 6.3V, 20%, X5R, 0402; Capacitance: 2.2µF; Voltage Rating: 6.3V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X5R; Product Range: GRM Series; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 85°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)