Murata DE2E3KY222MA2BM01
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y2 0.0022uF 250VAC E 20% (8 X 5mm) Radial Disc 5mm 125C Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Murata DE2E3KY222MA2BM01.
IHS
Datasheet2 pagine4 anni fa
element14 APAC
Geoflip
Future Electronics
Ciiva
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
3220
Voltage Rating (DC)
250 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
5 mm
5 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2006-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusDISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y1 0.0022uF 250VAC E 20% (9 X 7mm) Radial 10mm 125C Bulk
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y1 0.0022uF 250VAC E 20% (10 X 8mm) Radial 10mm 125C Bulk
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -80/+30% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -55/+20% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Cap Ceramic Suppression X1/Y1 0.0022uF 250VAC E 20%( 9 X 7mm) Radial Disc 10mm 125C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Murata DE2E3KY222MA2BM01 fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, E, -55/+20% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount, 3220
CAPACITOR, SAFETY, 2.2NF, 250V, 20%; Capacitance:2200pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Series:DE; Voltage, Rating:250V; Capacitor Dielectric Type:Ceramic Multi-Layer; Case Style:Radial; Lead Spacing:5mm; Termination Type:Radial ;RoHS Compliant: Yes