Multicomp MCWR04X3923FTL
Res General Purpose Thick Film 0402 392k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Multicomp MCWR04X3923FTL.
IHS
Datasheet6 pagine6 anni fa
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
63,936
Authorized Distributors
3
Resistance
392 kΩ
392 kΩ
392 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Multicomp MCWR04X3923FTL fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
62.5mW ±1% 392kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 392000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES, 392K, 1%, 0.0625W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 392kohm; Product Range: MCWR04 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance