Mean Well MSP-450-7.5
AC to DC Power Supply Enclosed Medical Single Output 7.5 Volts 0.6 Amps 450 Watts
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Mean Well MSP-450-7.5.
IHS
Datasheet3 pagine3 anni fa
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Component Distributors Inc.
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.11%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Mean WellHRPG-450-7.5
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 450 W, 7.5 VDC, 60 A
Mean WellHRP-450-7.5
Mean WellPSP-600-13.5
Power Supply; module; 600.75W; 13.5V; 44.5A; 88-264VAC; 124-370VDC
TDK-LambdaPAF500F24-12/T
Module DC-DC 1-OUT 12V 42A 504W 16-Pin Brick
TDK-LambdaPAF500F48-12/T
TDK-LambdaPH300S280-3.3
DC-DC Converters, Power module type (with baseplate), Output: 165W, 3.3V, Isolated type
Descrizioni
Descrizioni di Mean Well MSP-450-7.5 fornite dai suoi distributori.
Power Supply; module; medical; 450W; 7.5V; 60A; 85-264VAC; 120-370VDC
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), Medical, Adjustable, Fixed, 1 Output, 450 W, 7.5 VDC, 60 A
AC/DC 450W 7.5V Single Output Medical Power, Enclosed w/ Fan with PFC
Switching Power Supplies 7.5V 60A 450W 85-264Vin Medical PS
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 450W, Hybrid
MSP-450-7.5 MEAN WELL AC-DC 7.5 Volt 60 Amp 450 Watt Power Supply +More!
450W 1 85V(AC),120V(DC) 264V(AC),370V(DC) 60A 7.5V 218mm*105mm*41mm
POWER SUPPLY, AC-DC, 450W,7.5V,60A HIGH RELIABILITY MEDICAL ENCLOSED TYPE
AC/DC Power Supply Single-OUT 7.5V 60A 450W Medical 17-Pin
7.5Vdc 60A Medical Power Supply
AC-DC Enclosed - Medical Series
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 7.5 / Output Voltage Nominal 1 V = 7.5 / Output Current 1 A = 60 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 450 / Input Voltage Min. V = 85 / Input Voltage Nominal = 100 ... 240 VAC / Input Voltage Nominal = 120 ... 370 VDC / Input Voltage Max. V = 264 / Insulation Voltage kV = 2 / Housing Type = Metal / Termination Type = Screw Terminal / Efficiency % = 86.5 / MTBF h = 159400 / Ripple & Noise (V) mV = 100 / Operating Temperature Min. °C = -40 / Operating Temperature Max. °C = 70 / Length mm = 218 / Width mm = 105 / Height mm = 41 / Warranty = 5 Years