Littelfuse 30R250UPR
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 30VDC 40A 1.2W 10.3s 0.02Ohm Radial 11.4 X 3 X 18.3mm Ammo Automotive
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Littelfuse 30R250UPR.
IHS
Datasheet6 pagine3 anni fa
ODG (Origin Data Global)
Farnell
HQonline
Fuses Unlimited
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-17.43%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
83,679
Authorized Distributors
6
Hold Current
2.5 A
2.5 A
Trip Current
5 A
5 A
Max Voltage Rating (DC)
30 V
30 V
Max Current Rating
40 A
40 A
Resistance
20 mΩ
20 mΩ
Time to Trip
10.3 s
10.3 s
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Bel Fuse0ZRB0250FF1E
Radial Resettable Fuse, PPTC, 0ZRB, 30 VDC, 2.5 A, 5 A, 10.3 s, Rectangular
TE ConnectivityRUEF250-2
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 30V 100A 1.2W 10.3s 0.02Ohm Radial 11.4 X 3 X 18.3mm T/R
TE ConnectivityRUEF250-AP
Ptc Resettable Fuse 100A 30V Ammo Pack/Circuit Protection |Raychem Te Connectivity RUEF250-AP
BournsMF-R250
PTC Resettable Fuse 2.5A (hold) 5A (trip) 30 Volt 40A 1.2 Watt 10.3s 0.025 Ohm Radial 12 X 3 X 18.3 mm Bulk
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 30V 40A 1.2W 10.3s 0.025Ohm Radial 12 X 3 X 18.3mm Bulk Automotive
Ptc Resettable 2.5A 30V Radial Leaded /Tape & Reel - 13" Reel |Bourns, Inc. MF-R250-2-10
Descrizioni
Descrizioni di Littelfuse 30R250UPR fornite dai suoi distributori.
PTC RESET FUSE 30V 2.5A RADIAL / Polymeric PTC Resettable Fuse 30V 2.5 A Ih Through Hole Radial, Disc
30R Series - 30V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 2.5A
Littelfuse SCT
FUSE, RESETTABLE PTC, 30VDC, 2.5A, TH; Product Range:POLY-FUSE 30R Series; Voltage Rating:30VDC; Holding Current:2.5A; Trip Current:5A; Time to Trip:10.3s; Fuse Shape:Rectangular; Current Rating Max:40A; Lead Spacing:5.1mm RoHS Compliant: Yes