Littelfuse 16R250BPR
USBR Series - 6-16V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 2.5A
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Littelfuse 16R250BPR.
IHS
Datasheet5 pagine7 anni fa
element14 APAC
Newark
Fuses Unlimited
DigiKey
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-12-31
LTD Date2021-01-31
Parti correlate
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 16VDC 40A 1.2W 40s 0.02Ohm Radial 11.4 X 3.1 X 18.3mm Bag
Bel Fuse0ZCD0250FF2C
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 16VDC 40A 1.5W 16s 0.025Ohm SMD Solder Pad 2920 T/R
Littelfuse16R250GU
POLY-FUSE RESETTABLE PTC PTC Resettable Fuse, 16V, 0.022ohm, Through Hole Mount
PTC Resettable Fuse 1.85A(hold) 3.7A(trip) 16VDC 40A 1W 10s 0.03Ohm Radial 10.2 X 3.1 X 15.7mm Bag
Littelfuse16R250GPR
16R Series - 16V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 2.5A
Littelfuse1812L260/12MR
PTC Resettable Fuse 2.6A(hold) 5A(trip) 12VDC 100A 0.8W 5s 0.015Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Littelfuse 16R250BPR fornite dai suoi distributori.
Littelfuse SCT
PTC Resettable Fuse, 0.02ohm, Through Hole Mount
Resettable Fuses - PPTC PTC 16V 2.50A P/AMMO RADIAL LEADS
FUSE, PTC RESET, 16V, 2.5A, RADIAL
Fuse, Ptc Reset, 16V, 2.5A, Radial; Product Range:polyfuse Usbr Series; Voltage Rating:16Vdc; Holding Current:2.5A; Tripping Current:5A; Time To Trip:40S; Fuse Shape:rectangular; Current Rating Max:40A; Lead Spacing:5.1Mm; Diameter:-Rohs Compliant: Yes
FUSE, PTC RESET, 16V, 2.5A, RADIAL; Hold; FUSE, PTC RESET, 16V, 2.5A, RADIAL; Holding Current:2.5A; Tripping Current:5A; Initial Resistance Max:0.06ohm; Operating Voltage:16V; Series:POLYFUSE; PTC Fuse Case:Radial Leaded; External Depth:3mm; Fuse Terminals:Radial Leaded