Analog Devices / Linear Technology LT1360CS8
50MHZ, 800V/MICRO SECOND OP AMP Operational Amplifier, 1 Func, 1500uV Offset-Max, BIPolar, PDSO8
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Upverter
Datasheet16 pagine26 anni fa
Arrow Electronics
Linear Technology
iiiC
Jameco
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Case/Package
Number of Pins
8
Number of Circuits
1
Slew Rate
800 V/µs
800 V/µs
Gain Bandwidth Product
37 MHz
37 MHz
Input Offset Voltage (Vos)
300 µV
300 µV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
93 dB
93 dB
Common Mode Rejection Ratio
79 dB
79 dB
Min Supply Voltage
3 V
3 V
Max Supply Voltage
36 V
36 V
Operating Supply Current
4 mA
4 mA
Parti correlate
Analog DevicesADA4895-1ARZ
Op Amp Single Low Power Amplifier R-R O/P ±5V/10V 8-Pin SOIC N Tube
Analog DevicesADA4895-1ARZ-R7
ROHS3Compliant EAR99 ADA4895 Matte Tin (Sn) op amp buffer circuit 4.9mm 6muA 350muV -125dB
Analog DevicesLT1812IS8#PBF
LT1812 - 3mA, 100MHz, 750V/µs Operational Amplifier with Shutdown
Texas InstrumentsTHS4631DDA
High Speed FET-Input Operational Amplifier 8-SO PowerPAD -40 to 85
EL5171 Series 250 MHz 5 V 800 µs Slew 8 mA Differential Driver - SOIC-8
SP Amp DIFF Line Driver Amp Single ±6V/11V 8-Pin SOIC T/R
Descrizioni
Descrizioni di Analog Devices / Linear Technology LT1360CS8 fornite dai suoi distributori.
Op Amp Single High Speed Amplifier ±18V 8-Pin SOIC N