Lattice Semiconductor LFE2-12E-6QN208C
Lattice Semiconductor LFE2-12E-6QN208C FPGA, 12K Luts, 131 I/o, DSP, 208PQFP
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet390 pagine4 anni fa
Newark
Future Electronics
SHENGYU ELECTRONICS
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
79,127
Authorized Distributors
3
Case/Package
PQFP
PQFP
Number of Pins
208
Number of Logic Blocks (LABs)
1500
Number of Logic Elements/Cells
Number of I/Os
131
Number of Gates
RAM Size
27.6 kB
27.6 kB
Min Supply Voltage
1.14 V
1.14 V
Max Supply Voltage
1.26 V
1.26 V
Peripherals
Supply Chain
Country of OriginMalaysia, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2006-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-5QN208C
ECP2 LFE2-12 208-BFQFP Matte Tin (Sn) field programmable gate array 4.1mm 1.2V 320MHz 0.358ns
Lattice SemiconductorLFECP10E-3QN208C
FPGA LatticeECP Family 10200 Cells 340MHz 130nm Technology 1.2V 208-Pin PQFP
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-6QN208C
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 208-Pin PQFP Tray
FPGA Spartan-3E Family 500K Gates 10476 Cells 572MHz 90nm (CMOS) Technology 1.2V 208-Pin PQFP
FPGA Spartan-3E Family 500K Gates 10476 Cells 657MHz 90nm (CMOS) Technology 1.2V 208-Pin PQFP
Descrizioni
Descrizioni di Lattice Semiconductor LFE2-12E-6QN208C fornite dai suoi distributori.
Field Programmable Gate Array, 1500 CLBS, 357MHz, 12000-Cell, PQFP208
Field Programmable Gate Arrays - FPGAs 12K LUTs 131 I/O DSP 1.2V -6 Spd
12K LUTs 131 I/O DSP 1.2V -6 Speed