KYOCERA AVX TCJY227M006R0040
Cap Tant Solid 220uF 6.3V Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.04 Ohm 105°C T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX TCJY227M006R0040.
IHS
Datasheet13 pagine3 anni fa
Newark
element14 APAC
AVX
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2013-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Panasonic6TPB220ML
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, 2917
Cap Tant Polymer 220uF 6.3VDC V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 7343-19 0.04 Ohm 105C T/R
Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.04 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.05 Ohm 105°C T/R
KYOCERA AVXTCJD227M006R0050
Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.05 Ohm 125°C T/R
KYOCERA AVXTPSD227M006R0050
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX TCJY227M006R0040 fornite dai suoi distributori.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2917
2917 (7343Metric) TCJ 6.3V 220muF ±20% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
CAP, TANT, 220UF, 6.3V, CASE Y
Capacitance:220Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3V; Product Range:tcj Series; Manufacturer Size Code:y; Esr:0.04Ohm; Length:7.3Mm; Width:4.3Mm; Height:2Mm; Operating Temperature Min:-55°C Rohs Compliant: Yes