KYOCERA AVX TAP106M010BRW
Cap Tant Solid 10uF 10V 20% (5 X 12.5mm) Radial 5mm 5 Ohm 125°C T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX TAP106M010BRW.
IHS
Datasheet5 pagine4 anni fa
_legacy Avnet
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.63%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
3,663
Authorized Distributors
4
Capacitance
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
5 Ω
5 Ω
Leakage Current
800 nA
800 nA
Dissipation Factor
8 %
8 %
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.40
Introduction Date1999-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupT350C106M010AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (Dry/Solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10Uf, Through Hole