KYOCERA AVX TAJY477M006RNJ
Cap Tant Solid 470uF 6.3V Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 (1%FR) 0.2 Ohm 125°C T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX TAJY477M006RNJ.
IHS
Datasheet13 pagine4 anni fa
Upverter
Future Electronics
AVX
Supply Chain
Country of OriginCzechia, El Salvador
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2009-02-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 2917
Cap Tant Solid 470uF 6.3V E CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) Inward L SMD 7343-43 1.5 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491X477M006AT
Cap Tant Solid 470uF 6.3V X CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) Inward L SMD 7343-43 0.4 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 470uF 6.3V X CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) Inward L SMD 7343-43 0.065 Ohm 125C Automotive T/R
KYOCERA AVXTPSD477M006R0100
Cap Tant Solid 470uF 6.3V D CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 2.9mm) Inward L SMD 7343-31 0.1 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJD477M006RNJ
Cap Tant Solid 470uF 6.3V D CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 2.9mm) Inward L SMD 7343-31 0.4 Ohm 125C T/R
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX TAJY477M006RNJ fornite dai suoi distributori.
TAJ Series 470 uF ±20 % 6.3 V Surface Mount Low Profile Tantalum Chip Capacitor
Tantalum Chips Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx TAJY477M006RNJ
2917 (7343Metric) TAJ 6.3V 470muF ±20% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
TC 470uF 6,3V 20% Case Y low p.
CONVENTIONAL MNO2,470 UF,6.3 V
TAJ TANT 470UF 6.3V 20% CASE Y