KYOCERA AVX SR205E224MAR
SR20 Sr 220NF Ceramic Multilayer Capacitor, 50 VDC, +85DEGC, Z5U Dielec, +/-20%
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX SR205E224MAR.
IHS
Datasheet8 pagine4 anni fa
Newark
Future Electronics
Jameco
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-27.07%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
28,420
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
Z5U
Z5U
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
5.08 mm
5.08 mm
5.08 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date1999-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
KYOCERA AVXSR215E224MARTR2
CERAMIC CAPACITOR Dipped ceramic capacitor -56/+22% ppm/C 20% 220nF 50V
Yageo GroupC410C224M5U5TA
C 220NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 V DC, +85DEGC, Z5U DIELECTRIC, +/-20%
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.22uF Z5U 20% LS=5.08mm
Yageo GroupC430C224M5U5TA
Dipped CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 220nF 20% -56/+22% ppm/C
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX SR205E224MAR fornite dai suoi distributori.
Capacitor Ceramic 0.22uF 50 Volt Z5U 20% Radial 2.54 mm 85C
Cap Ceramic 0.22uF 50V Z5U 20% Radial 2.54mm 85°C Bulk
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, Z5U, -56/+22% TC, 0.22uF, Through Hole Mount
SR Series 5.08 x 5.08 mm 220 nF 50V ±20 % Tolerance Z5U Radial Lead/SkyCap®
Ceramic Capacitor 0.22Uf, 50V, Z5U, 20%, Radial; Capacitance:0.22Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Dielectric Characteristic:Z5U; Lead Spacing:2.54Mm; Capacitor Case/Package:Radial Leadedrohs Compliant: Yes |Kyocera Avx SR205E224MAR.