KYOCERA AVX SA101C222KAR
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX SA101C222KAR.
IHS
Datasheet4 pagine4 anni fa
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginEl Salvador, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.40
Introduction Date2000-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-01-01
LTD Date2025-06-01
Parti correlate
KYOCERA AVXSA051C222KAR
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 2200pF X7R 10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 2200pF X7R 20%
KYOCERA AVXSA105C222KAA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 0.0022uF, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX SA101C222KAR fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Axial 125°C T/R
CAPACITOR CERAMIC , AXIAL, 2200PF,100V, 10%, X7R
SA Series Ø 2.54 x 4.32 mm 2.2 nF 100V ±10% Tolerance X7R Axial Lead/SpinGuard®
Capacitance:2200pF; Voltage Rating:100V; Product Range:-; Capacitance Tolerance:± 10%; Automotive Qualification Standard:- RoHS Compliant: Yes