KYOCERA AVX AR215A102J4R
Ar 1NF Ceramic Multilayer Capacitor, 50VDC, +125C, C0G Dielectric, +/-5%, Thru Hole
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX AR215A102J4R.
IHS
Datasheet9 pagine4 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.89%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
4,022
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
5.08 mm
5.08 mm
5.08 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2007-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
RDE Series 4 x 3.5 x 2.5 mm 1000 pF 50 V ±5% C0G Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC317C102J5G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 1000pF C0G 5% LS=5.08mm
RDE Series 5 x 3.5 x 2.5 mm 1000 pF 50 V ±5 % C0G Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC315C102J5G5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.001uF, Through Hole Mount
卤5% 50V 1nF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX AR215A102J4R fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 5% Radial 5.08mm 125C Automotive Bulk
AR Series 5.08 x 5.08 mm 1 nF 50 V ±5 % Tolerance Radial Ceramic Capacitor
CAPACITOR, AUTOMOTIVE, 1NF, 50V; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50V; Capacitor Case Style:Radial; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:5.08mm; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:3.175mm; External Length / Height:5.08mm; External Width:5.08mm; No. of Pins:2; Package / Case:Radial; Response Time:3.175ms; Temperature Coefficient:0 ± 30ppm/°C; Termination Type:Radial Leaded