KYOCERA AVX 12065C221KAT4A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00022uF, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 12065C221KAT4A.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 pF
220 pF
220 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
940 µm
850 µm
850 µm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2020-12-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
50V 220pF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0402C221K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 220pF X7R 0402 10%
Yageo GroupC0603C221K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 220pF X7R 0603 10%