KYOCERA AVX 06035C392KAT2A
50V 3.9nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 06035C392KAT2A.
Newark
Datasheet4 pagine22 anni fa
Datasheet4 pagine10 anni fa
Datasheet4 pagine12 anni fa
Future Electronics
element14 APAC
Arrow Electronics
Amar Radio Corporation
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.21%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.9 nF
3.9 nF
3.9 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
860 µm
900 µm
900 µm
Introduction Date1996-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Samsung Electro-MechanicsCL10B392KB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 3900 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
Yageo GroupC0603C392K5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 0603
Yageo GroupC0805C392K5RACTU
0805 C 3.9NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
SMD Comm X7R 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±10% 3900pF
0402 3.9 nF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 06035C392KAT2A fornite dai suoi distributori.
0603 3.9 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 3900pF ±10% X7R
Capacitor 0.0039 uF 50 Volt X7R 10% Surface Mount 0603 Paper Tape and Reel
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 3.9nF ±10% 50V X7R
Ceramic Capacitor 3900Pf, 50V, X7R, 10%, 0603, Full Reel; Capacitance:3900Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 06035C392KAT2A.