KOA Speer RK73B1JTTD824J
Res Thick Film 0603 820K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KOA Speer RK73B1JTTD824J.
IHS
Datasheet2 pagine2 anni fa
Farnell
Garrett
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-7.92%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
820 kΩ
820 kΩ
820 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-3GEYJ824V
Res Thick Film 0603 820K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 750KOhm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-07820KL
RC Series 0603 0.1 W 820 kOhm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0603JR-07750KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 750kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-07750KL
Res Thick Film 0603 820K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di KOA Speer RK73B1JTTD824J fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 820000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 820kOhms ±200ppm/C
Res, 820K, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD824J