KOA Speer RK73B1JTTD432J
Res Thick Film 0603 4.3K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KOA Speer RK73B1JTTD432J.
IHS
Datasheet2 pagine2 anni fa
Farnell
Garrett
Jameco
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.34%
Resistance
4.3 kΩ
4.3 kΩ
4.3 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 4300ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
SMD Chip Resistor, 4.7 kOhm, ± 5%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 3.9K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-074K3L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 4.3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-074K3L
Res Thick Film 0603 4.3K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di KOA Speer RK73B1JTTD432J fornite dai suoi distributori.
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4300ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 4.3kOhms ±200ppm/C
Res, 4K3, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD432J