KOA Speer RK73B1JTTD363J
Res Thick Film 0603 36K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KOA Speer RK73B1JTTD363J.
IHS
Datasheet2 pagine2 anni fa
Future Electronics
Farnell
element14 APAC
Garrett
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-7.47%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
36 kΩ
36 kΩ
36 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film 0603 39K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 33K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
SMD Chip Resistor, 33 kOhm, ± 5%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0603 33K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-0736KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 36kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-0736KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 36000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Descrizioni
Descrizioni di KOA Speer RK73B1JTTD363J fornite dai suoi distributori.
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 36kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
36 kOhms 5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thi
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 36000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 36kOhms ±200ppm/C
Res, 36K, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD363J
Resistor,Thick Film, Chip Size,1608
RS APAC
RESISTOR, 0603, 36K OHM, 5%; Resistance:36kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73B