Yageo Group T494B686M010AT
Tantalum Capacitor, Multilayer, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1411
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group T494B686M010AT.
Trend di 3 mesi:
-86.21%
Stock
3,945
Authorized Distributors
5
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5 Ω
1 Ω
1 Ω
Leakage Current
6.8 µA
6.8 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2004-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Cap Tant Polymer 68uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105C T/R
Yageo GroupT491B686M010AT
Cap Tant Solid 68uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1 Ohm 125C T/R
Cap Tant Polymer 68uF 6.3VDC T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 0.07 Ohm 105C T/R
T55 Series 68 uF ±20 % 4V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
Cap Tant Solid 68uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105°C T/R
Capacitor;Tantalum;Cap 68 uF;Tol 20%;Vol-Rtg 6.3 VDC;SMT;3528-21;ESR 40 mOhm
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group T494B686M010AT fornite dai suoi distributori.
1411 (3528Metric) T494 10V 68muF ±20% 0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
68¦ÌF 2000h@ 125¡ãC ¡À20% 10V 1.5¦¸ 1411 3.5mm*2.8mm*2.1mm
T494B686M010AT, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 68UF, 10V, TANT, CASE B; Capacitance: 68µF; Voltage Rating: 10V; Tantalum Capacitor Case: 1411 [3528 Metric]; Product Range: T494 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperatu
Capacitor Tant, 68Uf, 10V; Capacitance:68Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:1411 [3528 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Esr:1.5Ohm; Manufacturer Size Code:B; Failure Rate:-; Ripple Current:238Ma; Product Length:3.5Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T494B686M010AT