Yageo Group T494B475M010AT
Cap Tant Solid 4.7uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 1.5 Ohm 125C Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group T494B475M010AT.
Trend di 3 mesi:
-18.92%
Stock
4,860
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5 Ω
3.5 Ω
3.5 Ω
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Introduction Date2001-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupT491B475M010AT
Solid Tantalum Capacitor 4.7µF 10V 20% SMD Tape and Reel
Yageo GroupT491B475M025AT
Cap Tant Solid 4.7uF 25V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.5 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 1411
Yageo GroupT491B475K020AT
4.7UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 20 V DC +/-10%, T491 SERIES
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 1411
Cap Tant Solid 4.7uF 16V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.9 Ohm 125C T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group T494B475M010AT fornite dai suoi distributori.
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10V 4.7uF 1311 20% ESR=1.5ohms
CAP, 4.7UF, 10V, TANT, CASE B; Capacitance: 4.7µF; Voltage Rating: 10V; Tantalum Capacitor Case: 1411 [3528 Metric]; Product Range: T494 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Tempera
Capacitor Tant, 4.7Uf, 10V; Capacitance:4.7Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:1411 [3528 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Esr:1.5Ohm; Manufacturer Size Code:B; Failure Rate:-; Ripple Current:238Ma; Product Width:2.8Mmrohs Compliant: Yes |Kemet T494B475M010AT