Yageo Group T110C107M010AT
Cap Tant Solid 100uF 10V 20% (7.34 X 17.42mm) Axial 1 Ohm 125C Bulk
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group T110C107M010AT.
Newark
Datasheet26 pagine2 anni fa
element14 APAC
Farnell
_legacy Avnet
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Stock
39
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1 Ω
Leakage Current
5 µA
6 µA
6 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date2005-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupT110C107K010AS
Cap Tant Solid 100uF 10V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial 1 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT110C107K010AT
100UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, T110 SERIES
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 100uF 10V 20% (7.34 X 17.42mm) Axial 125°C T/R
Yageo GroupM39003/01-2262
Cap 100uF 10VDC 20% 7.34 X 17.42mm AXL 1% Bulk
Cap Tant Solid 100uF 6V 20% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group T110C107M010AT fornite dai suoi distributori.
CAP, 100UF, 10V, TANT, AXIAL; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: T110 Series, MIL-PRF-39003; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°
Capacitor Tant, 100Uf, 10V, 1 Ohm, 0.2, Axial; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Esr:1Ohm; Failure Rate:-; Ripple Current:-; Capacitor Case/Package:Axial Leaded Rohs Compliant: Yes |Kemet T110C107M010AT