Yageo Group T110B395K075AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 75V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.9uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group T110B395K075AT.
Newark
Datasheet26 pagine2 anni fa
Datasheet1 pagina7 anni fa
Datasheet26 pagine12 anni fa
_legacy Avnet
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Stock
2,074
Authorized Distributors
5
Capacitance
3.9 µF
3.9 µF
3.9 µF
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
75 V
75 V
75 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 Ω
Leakage Current
1.5 µA
1.5 µA
Dissipation Factor
4 %
Parti correlate
Cap Tant Solid 3.9uF 35V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C Bulk
Cap Tant Solid 3.9uF 20V 10% (2.79 X 7.37mm) Axial Ammo Pack
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.9uF, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group T110B395K075AT fornite dai suoi distributori.
Metal tantalum capacitor 10% 3.9muF 75V
3.9¦ÌF ¡À10% 75V 3¦¸ 15.49mm*12.04mm
T110B395K075AT, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 3.9UF, 75V, TANT, AXIAL; Capacitance: 3.9µF; Voltage Rating: 75V; Product Range: T110 Series, MIL-PRF-39003; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°
Tantalum Capacitor, 3.9Uf, 75V, 2.5 Ohm, 0.1, Axial; Capacitance:3.9Μf; Voltage(Dc):75V; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lead Spacing:-; Esr:2.5Ohm; Failure Rate:-; Ripple Current:-; Product Diameter:4.7Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T110B395K075AT