Yageo Group R82DC3680DQ60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68Uf, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group R82DC3680DQ60J.
Farnell
JRH Electronics
TME
SOS electronic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-91.47%
Stock
26,289
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
9.6012 mm
9.6012 mm
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Cap Film 0.68uF 63V PET 5% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.68uF 63V PET 5% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
PanasonicECQV1H684JL
Cap Film 0.68uF 50V PET 5% (7.3 X 6.5 X 10mm) Radial Stacked 5mm 105C Bulk
PanasonicECQ-E2684JF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC3680AA70J
Cap Film 0.68uF 100V PET 5% (7.2 X 5 X 10mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group R82DC3680DQ60J fornite dai suoi distributori.
Cap Film 0.68uF 63V PET 5% (7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive AEC-Q200 Ammo
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 680nF, 40VAC, 63VDC, 5%
Cap 0.68Uf 63Vdc/40Vac Plye 5% 7.2 X 4.5 X 9.5Mm Rdl 5Mm Rohs Compliant: Yes
CAP, 0.68UF, 63V, FILM, RADIAL; Capacitance:0.68µF; Voltage Rating:63V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:R82 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)