Yageo Group C0805X101J2GACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 100pF C0G 0805 5% Flex AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group C0805X101J2GACAUTO.
Trend di 3 mesi:
-3.09%
Stock
49,038
Capacitance
100 pF
100 pF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
5 %
5 %
Supply Chain
Country of OriginMexico
Introduction Date2012-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupC0805C101J2GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 100pF C0G 0805 5%
250V 100pF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
250V 100pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0805C101J5GACTU
SMD Comm C0G 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 100pF
Yageo GroupC0805C101J1GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 100pF C0G 0805 5%
200V 100pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group C0805X101J2GACAUTO fornite dai suoi distributori.
CAPACITOR, 100PF, 200V, NP0, 0805; Product Range:KEMET - X Series; Capacitance:1
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0805
CAPACITOR, 100PF, 200V, NP0, 0805; Product Range:KEMET - X Series; Capacitance:100pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Voltage Rating:200V; Capacitor Case Style:0805 [2012 Metric]; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Packaging:Cut Tape; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Capacitor Terminals:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C