Yageo Group A700V686M004ATE020
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2917
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group A700V686M004ATE020.
IHS
Datasheet19 pagine2 anni fa
Farnell
X-ON
Factory Futures
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-04-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Panasonic10TAE68M
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor, 68 µF, -55 to 105 ¡C
Panasonic10TVE68M
Panasonic 10TVE68M - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
PanasonicEEF-CD0G680R
Cap Aluminum 68uF 4V 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 0.018 Ohm 2500mA 1000h 105°C Embossed T/R
Rubycon4SXE68M
Cap Aluminum Organic 68uF 10VDC 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.015 Ohm 4100mA 2000h 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2917
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group A700V686M004ATE020 fornite dai suoi distributori.
CAP ALUM HYBRID 56UF 20% 63V SMD
A700V686M004ATE020, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 68UF, 4V, ALU ELEC, POLYMER, 2917; Capacitance: 68µF; Voltage Rating: 4V; AE Capacitor Case: 2917 [7343 Metric]; Product Range: AO-CAP A700 Series; ESR: 0.02ohm; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 125°C; Operating Tempe