Yageo Group A700V476M006ATE018
Cap Aluminum Organic 47uF 6.3VDC 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 0.018 Ohm 3900mA 2000h 125C T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group A700V476M006ATE018.
IHS
Datasheet19 pagine2 anni fa
Farnell
Electro Sonic
Newark
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
18 mΩ
28 mΩ
28 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
3.9 A
3.1 A
3.1 A
Height - Seated (Max)
2.0066 mm
2.0066 mm
2.0066 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2003-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
PanasonicEEF-CX1D470R
CX Series 20 V 47 uF 105°C 2 kHrs SMT SP-CAP Aluminum Polymer Capacitor
PanasonicEEF-HL0J470R
Cap Aluminum 47uF 6.3V 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 0.018 Ohm 1800mA 1000h 125°C Embossed T/R
Rubycon6SLE47M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2917
PanasonicEEF-CD0K470R
Cap Aluminum 47uF 8V 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 0.025 Ohm 1800mA 1000h 105°C Embossed T/R
KYOCERA AVXTCJX476M016R0045
Cap Tant Solid 47uF 16V X CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.5mm) SMD 7343-15 0.045 Ohm 105°C T/R
KYOCERA AVXTCNX476M025R0100
Capacitor Tantalum Polymer 47uF 20% 25V 2-Pin Surface Mount T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group A700V476M006ATE018 fornite dai suoi distributori.
CAPACITOR, ALUMINUM ORGANIC,47 UF,20%,6.3 VDC, SMT,7343,ESR 0.018 OHMS, TAPE & REEL
2917 (7343Metric) AO-Cap A700 6.3V 47muF ±20% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Cap, 47Uf, 6V, 3.9A, Smd, 2917; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):6V; Capacitor Case/Package:2917 [7343 Metric]; Esr:0.018Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 125°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Mounting:Surface Mount Rohs Compliant: Yes |Kemet A700V476M006ATE018