Littelfuse IXFH46N65X2
X2-Class Series - 650V - 700V Power MOSFETs with HiPerFET™ Options, TO-247, RoHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Littelfuse IXFH46N65X2.
IHS
Datasheet6 pagine10 anni fa
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+6.17%
Supply Chain
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-09-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
STMicroelectronicsSTW58N65DM2AG
Automotive-grade N-channel 650 V, 0.058 Ohm typ., 48 A MDmesh DM2 Power MOSFET in a TO-247 package
SuperFET II™ FRFET MOSFET, N-Channel, 650V, 54A, 68mΩ
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FRFET®, 650 V, 54 A, 77 mΩ, TO-247
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® III, Easy Drive, 650 V, 44 A, 67 mΩ, TO-247
STMicroelectronicsSTW58N60DM2AG
Mosfet, Aec-Q101, N-Ch, 600V, 50A, 360W Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics STW58N60DM2AG
X35 Pb-F Power Mosfet Transistor To-247(Os) Moq=2000 Pd=270W F=1Mhz
Descrizioni
Descrizioni di Littelfuse IXFH46N65X2 fornite dai suoi distributori.
Littelfuse SCT
MOSFET, Single - N-Channel, 650V, 46A, 660W, TO-247
Discmsft Nchultrajnctn X2Class To-247Ad/ Tube |Littelfuse IXFH46N65X2
X2-Class HiPerFETTM | MOSFET N-CH 650V 46A TO-247
Trans MOSFET N-CH 650V 46A 3-Pin(3+Tab) TO-247AD
MOSFET, N-CH, 650V, 46A, TO-247; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 46A; Drain Source Voltage Vds: 650V; On Resistance Rds(on): 0.069ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 5.5V; Po
IXYS NMOS HiperFET, X2-Class, Vds=650 V, 46 A, TO-247, , 3
Power Field-Effect Transistor, 46A I(D), 650V, 0.069ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247