ITT / Cannon MS3106E24-28S
MIL Series Connector, 24 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Plug
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per ITT / Cannon MS3106E24-28S.
IHS
Datasheet1 pagina4 anni fa
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
260
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
24
Mount
Cable
Cable
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Threaded
Threaded
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Silver
Silver
Voltage Rating
250 V
Current Rating
22 A
13 A
Introduction Date2000-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
ITT / CannonMS3106F24-28SW
Conn Cylindrical Circular SKT 24 POS Solder Cup ST Cable Mount 24 Terminal 1 Port
ITT / CannonMS3101R24-28S
Conn MIL-C-5015 Circular SKT 24 POS Solder ST Cable Mount 24 Terminal 1 Port
ITT / CannonMS3101E24-28S
Amphenol Industrial97-3106A-28-11S
Conn MIL-C-5015 Circular SKT 22 POS Solder ST Cable Mount 22 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-3101A-32-8S
Conn MIL-C-5015 Circular SKT 30 POS Solder ST Cable Mount 30 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3101A24-28S
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 24 POS Solder ST Cable Mount 24 Terminal 1 Port
Descrizioni
Descrizioni di ITT / Cannon MS3106E24-28S fornite dai suoi distributori.
Conn Circular SKT 24 POS Solder Cup ST Cable Mount 24 Terminal 1 Port
Female Sockets,Plug,Threaded 24pin Aluminum Alloy 22A