ITT / Cannon KPT02E14-12P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 12 POS Solder ST Box Mount 12 Terminal 1 Port
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per ITT / Cannon KPT02E14-12P.
IHS
Datasheet1 pagina6 anni fa
Newark
Electro Sonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-54.44%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
45,935
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
12
Mount
Panel
Box, Flanges, Panel
Box, Flanges, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
850 V
600 V
600 V
Current Rating
13 A
13 A
13 A
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2014-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Amphenol IndustrialPT02A-14-12S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 12 POS Solder ST Box Mount 12 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT02A-14-12P
Amphenol IndustrialPT02E-14-12P
MIL Series Connector, 12 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02E-14-12S
Amphenol IndustrialMS3112E14-12P
Amphenol IndustrialPT07A-14-12S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 12 POS Solder ST Jam Nut 12 Terminal 1 Port
Descrizioni
Descrizioni di ITT / Cannon KPT02E14-12P fornite dai suoi distributori.