ITT / Cannon KPT02E12-10PX
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 10 POS Solder ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per ITT / Cannon KPT02E12-10PX.
IHS
Datasheet1 pagina6 anni fa
Newark
Electro Sonic
Farnell
Trend di 3 mesi:
+7.82%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
10,984
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
10
Mount
Box, Flanges, Panel
Box, Flanges, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
7.5 A
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
AmphenolPT02A-12-10P
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02A12-10PX
Amphenol IndustrialPT02A-12-10PW
AmphenolPT02A12-10SW
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
AmphenolPT02A12-10SX
Amphenol IndustrialPT02E-12-10S(027)
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 10 POS Solder Cup ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
Descrizioni
Descrizioni di ITT / Cannon KPT02E12-10PX fornite dai suoi distributori.
Circular Connector, Receptacle, Size 12, 10 Position, Box; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I (Vg95328); Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:10; Contacto, Género:Pin; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Itt Cannon KPT02E12-10PX