ITT / Cannon KPT00E20-16S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 16 POS Solder ST Wall Mount 16 Terminal 1 Port
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per ITT / Cannon KPT00E20-16S.
IHS
Datasheet1 pagina6 anni fa
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-100%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
3
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
16
Mount
Flanges, Panel, Wall
Flanges, Panel, Wall
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
13 A
13 A
13 A
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2014-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Parti correlate
Amphenol IndustrialPT02A-20-16S(025)
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02E-20-16S(025)
ITT / CannonKPT02E20-16SX
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 16 POS Solder ST Box Mount 16 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPT02E20-16SW
Amphenol IndustrialPT02P-20-16S
Descrizioni
Descrizioni di ITT / Cannon KPT00E20-16S fornite dai suoi distributori.
Circular Connector Receptacle, Size 20, 16 Position, Wall; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I (Vg95328); Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:16; Contacto, Género:Hembra; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Itt Cannon KPT00E20-16S