ITT / Cannon CA3102R22-14P
Circular Connector, CA, Box Mount Receptacle, 19 Contacts, Solder Pin, Threaded, 22-14
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per ITT / Cannon CA3102R22-14P.
IHS
Datasheet1 pagina7 anni fa
Trend di 3 mesi:
-86.75%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
181
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
19
Mount
Flanges, Panel
Panel
Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Threaded
Threaded
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Silver
Gold, Silver
Gold, Silver
Voltage Rating
700 V
700 V
Current Rating
22 A
13 A
13 A
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2000-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
ITT / CannonMS3102E22-14PW
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 19 POS Solder ST Box Mount 19 Terminal 1 Port
ITT / CannonCA02COME22-14S
Circular Connector, Mil-C-5015 Series (Vg95234), Receptacle, 19, Socket, Crimp, Panel Mount
ITT / CannonMS3102R22-14P
Amphenol IndustrialMS3102E28-11S
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 22 POS Solder Cup ST Box Mount 22 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3102E28-11P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 22 POS Solder ST Box Mount 22 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3102E24-7P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 16 POS Solder ST Box Mount 16 Terminal 1 Port
Descrizioni
Descrizioni di ITT / Cannon CA3102R22-14P fornite dai suoi distributori.
MIL Series Connector, 19 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Conn Circular PIN 19 POS Crimp ST Box Mount 19 Terminal 1 Port
Male Pins,Receptacle,Threaded 19pin Aluminum Alloy 22A , , 35.56mm*41.28mm