Infineon IPP47N10S33AKSA1
Trans MOSFET N-CH 100V 47A 3-Pin TO-220AB Tube
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon IPP47N10S33AKSA1.
IHS
Datasheet8 pagine24 anni fa
iiiC
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-09-30
LTD Date2017-03-31
Parti correlate
Trans MOSFET N-CH 100V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB
Trans MOSFET N-CH 100V 54A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
InfineonIRFB7746PBF
Single N-Channel 75 V 10.6 mOhm 55 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-220-3
FDPF085N10A Series 100 V 40 A 8.5 mOhm N-Ch PowerTrench® MOSFET - TO-220F
100V, N-Ch, 15.7 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T, PG-TO220-3, RoHS
NXP SemiconductorsPSMN8R5-100XSQ
Power Field-Effect Transistor, 49A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
Descrizioni
Descrizioni di Infineon IPP47N10S33AKSA1 fornite dai suoi distributori.
SIPMOS Power-Transistor Feature N-Channel Enhancement mode
Power Field-Effect Transistor, 47A I(D), 100V, 0.033ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Summary of Features: N-Channel; Enhancement mode; Logic Level; 175C operating temperature; Avalanche rated; dv/dt rated; Green Package (lead free) | Benefits: highest current capability 180A; low switching and conduction power losses for high thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: 48V inverter; 48V DC/DC; HID lighting