Infineon IPP086N10N3GXKSA1
Trans MOSFET N-CH 100V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon IPP086N10N3GXKSA1.
IHS
Datasheet12 pagine12 anni fa
Factory Futures
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.75%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
STMicroelectronicsSTP100N10F7
N-channel 100 V, 0.0068 Ohm typ., 80 A STripFET F7 Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP80N10F7
N-channel 100 V, 0.0085 Ohm typ., 80 A STripFET F7 Power MOSFET in TO-220 package
N-Channel PowerTrench® MOSFET 100V, 96A, 8.5mΩ
Trans MOSFET N-CH 75V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
MOSFET N-CH 100V 73A TO220-3 / N-Channel 100 V 73A (Tc) 100W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
STMicroelectronicsSTP78N75F4
N-channel 75 V, 0.008 Ω, 78 A TO-220, DPAK STripFET™2; DeepGATE™2; Power MOSFET
Descrizioni
Descrizioni di Infineon IPP086N10N3GXKSA1 fornite dai suoi distributori.
Power MOSFET, N Channel, 100 V, 80 A, 0.0074 ohm, TO-220, Through Hole
Infineon's 100 V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS. Compared to the next best technology this family achieves a reduction of 30% in both RDS(on) and FOM (figure of merit).
Mosfet, N-Ch, 100V, 80A, To-220; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:80A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(On):0.0074Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:2.7V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPP086N10N3GXKSA1