Infineon IPP023NE7N3GXKSA1
Transistor MOSFET N-Channel 75V 120A 3-Pin TO-220
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Infineon IPP023NE7N3GXKSA1.
IHS
Datasheet10 pagine15 anni fa
Upverter
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+5.33%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-05-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
STMicroelectronicsSTP210N75F6
N-channel 75 V, 3 mOhm, 120 A STripFET(TM) VI DeepGATE(TM) Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP140NF75
N-CHANNEL 75V - 0.0065 OHM -120A TO-220 STripFET II MOSFET
STMicroelectronicsSTP160N75F3
N-channel 75 V, 3.5 mOhm typ., 120 A STripFET(TM) Power MOSFET in TO-220 package
Trans MOSFET N-CH 80V 100A 3-Pin(3+Tab) TO-220
214W 20V 3.1V 88nC@ 10V 1N 75V 3.4m¦¸@ 10V 100A 6.11nF@ 37.5V TO-220 10mm*4.4mm*15.65mm
Power MOSFET, N Channel, 80 V, 100 A, 0.0028 ohm, TO-220, Through Hole
Descrizioni
Descrizioni di Infineon IPP023NE7N3GXKSA1 fornite dai suoi distributori.
MOSFET 75V 120A 2.3mOHM TO220 RoHSconf
Power Field-Effect Transistor, 120A I(D), 75V, 0.0023ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
MOSFET, N-CH, 75V, 120A, TO220; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:120A; Drain Source Voltage Vds:75V; On Resistance Rds(on):0.0021ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:3.1V; Power Dissipation Pd:300W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:175°C; Transistor Case Style:TO-220; No. of Pins:3; MSL:(Not Applicable); SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Operating Temperature Range:-55°C to +175°C
The 75V OptiMOS™ technology specializes in synchronous rectification applications. Based on the leading 80V technology these 75V products feature simultaneously lowest on-state resistances and superior switching performance.