HIROSE ELECTRIC HIF3BA-50D-2.54C
Ribbon Cable Connector Compliant with MIL-C-83503 Standard, -55 ℃ to 85 ℃, RoHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per HIROSE ELECTRIC HIF3BA-50D-2.54C.
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date1995-11-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2021-02-28
LTD Date2021-08-31
Parti correlate
HIROSE ELECTRICHIF3BB-50D-2.54C
Conn IDC Connector SKT 50 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
TE Connectivity953119-2
Conn Housing RCP 40 POS 2.54mmCrimp STCable Mount Brown Bag
TE Connectivity953119-1
Automotive Connectors 20W Mqs Rcpt Hsg Green |Amp Te Connectivity 953119-1
HIROSE ELECTRICHIF3BA-40D-2.54C
Amphenol Communications Solutions71600-150LF
Quickie IDC Receptacle, Wire to Board connector -Double row - 50 Positions - 2.54 mm (0.1 in.)
Descrizioni
Descrizioni di HIROSE ELECTRIC HIF3BA-50D-2.54C fornite dai suoi distributori.
Hirose SCT
CONN RCPT HSG 50POS 2.54MM / 50 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.100" (2.54mm)
Conn Housing SKT 50 POS 2.54mm ST Cable Mount Individual
Board Connector, 50 Contact(s), 2 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
Receptacle 2 50pin Female Socket , 68.04mm*6mm*7.2mm