HIROSE ELECTRIC DF13-4P-1.25DSA
Conn Shrouded Header (3 Sides) HDR 4 POS 1.25mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per HIROSE ELECTRIC DF13-4P-1.25DSA.
Hirose SCT
Technical Drawing1 pagina11 anni fa
Datasheet12 pagine6 anni fa
Upverter
IHS
Newark
LKR
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
TraceParts
3DScarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date1997-03-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-06-30
LTD Date2022-10-31
Parti correlate
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 4 POS 1.25mm Solder ST Top Entry Thru-Hole PicoBlade Tray
1.25mm (.049") Pitch PicoBlade™ Wire-to-Board Header, Vertical, with Friction Lock, 5Circuits
HIROSE ELECTRICDF13-3P-1.25DSA
Conn Shrouded Header HDR 3 POS 1.25mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
Pin Header, Signal, 1.25 mm, 1 Rows, 4 Contacts, Through Hole Right Angle, PicoBlade 53048
HIROSE ELECTRICDF13-5P-1.25DSA
Conn Shrouded Header (3 Sides) HDR 5 POS 1.25mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
HIROSE ELECTRICDF13-3P-1.25DSA(50)
Conn Shrouded Header (3 Sides) HDR 3 POS 1.25mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
Descrizioni
Descrizioni di HIROSE ELECTRIC DF13-4P-1.25DSA fornite dai suoi distributori.
[SignalBee™]1.25mm Pitch Miniature Crimping Connector (UL Certified), -35 ℃ to 85 ℃, RoHS
Hirose SCT
Headers & Wire Housings 1.25MM V PCB HEADER 4P THRU-HOLE TIN
4pin 1.25mm 1 Detent Lock,Header 1A 1¦Ìm 6.65mm*3.4mm
4 Position 1.25mm Pitch Single Row Straight Through hole Pin Header
1x4P 4P 1 1.25mm 4 Brass P=1.25mm Wire To Board Connector ROHS
Board Connector, 4 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Receptacle
Conn, Hdr, 4Pos, 1Row, 1.25Mm; Connector Systems:Wire-To-Board; Pitch Spacing:1.25Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:4Contacts; Contact Termination Type:Through Hole; Product Range:Df13; Connector Shroud:Shrouded Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF13-4P-1.25DSA