HIROSE ELECTRIC DF13-3P-1.25DSA
Conn Shrouded Header HDR 3 POS 1.25mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per HIROSE ELECTRIC DF13-3P-1.25DSA.
IHS
Datasheet1 pagina11 anni fa
Farnell
Factory Futures
Sager Electronics
Hirose SCT
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
3DScarica
TraceParts
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2022-06-30
LTD Date2022-10-31
Parti correlate
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 3 POS 1.25mm Solder ST Thru-Hole PicoBlade Tray
Amphenol Communications Solutions10114829-10103LF
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 3 POS 1.25mm Solder ST Top Entry Thru-Hole T/R
HIROSE ELECTRICDF13A-3P-1.25H(20)
[SignalBee™]1.25mm Pitch Miniature Crimping Connector (UL Certified), -35 ℃ to 85 ℃
TE Connectivity292207-3
HEADER, CONN, WIRE TO BOARD, PCB PLUG,3 CONT, THRU-HOLE, MINI CT SERIES,28-26 AWG
Pin Header, Right Angle, Signal, 1.25 mm, 1 Rows, 3 Contacts, Through Hole Right Angle
Amphenol Communications Solutions10114828-10103LF
CONN HEADER SMD 3POS 1.25MM / Connector Header Surface Mount 3 position 0.049" (1.25mm)
Descrizioni
Descrizioni di HIROSE ELECTRIC DF13-3P-1.25DSA fornite dai suoi distributori.
[SignalBee™]1.25mm Pitch Miniature Crimping Connector (UL Certified), -35 ℃ to 85 ℃, RoHS
Hirose SCT
DF13 Series Single Row 3 Contact 1.25 mm Pitch Right Angle Through-Hole Header
Headers & Wire Housings 1.25MM V PCB HEADER 3P THRU-HOLE TIN
1x3P 3P 1 1.25mm 3 Direct Insert Plugin,P=1.25mm Wire To Board Connector ROHS
Board Connector, 3 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Receptacle
Conn, Hdr, 3Pos, 1Row, 1.25Mm; Connector Systems:Wire-To-Board; Pitch Spacing:1.25Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:3Contacts; Contact Termination Type:Through Hole; Product Range:Df13; Connector Shroud:Shrouded Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF13-3P-1.25DSA