Amphenol Communications Solutions SFW16R-1STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 16 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Schede tecniche e documenti
Future Electronics
Datasheet9 pagine16 anni fa
IHS
Master Electronics
Newark
Mouser
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
Amphenol Communications SolutionsSFW16R-2STE1LF
Amphenol Communications SolutionsSFW16R-2STE9LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 16 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount
Amphenol Communications SolutionsSFW16S-2STE9LF
Ffc / Fpc Board Connector, Vertical, Sfw-S Series, Surface Mount, Receptacle, 16, Top, 1 Mm
Conn FPC Connector SKT 20 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On™ Embossed T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions SFW16R-1STE1LF fornite dai suoi distributori.
FFC/FPC Connector, 16 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal
1.00mm Flex Connector, SFW-R series, 16 Position, Bottom side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free.
Ffc & Fpc Connectors 16P Side Smt Zif Lower Contact
SFW16R-1STE1LF-SFWR | Amphenol FCI (Amphenol CS) SFW16R1STE1LF
CONN, FFC/FPC, RCPT, 16POS, 1ROW, 1MM;
CONN FFC BOTTOM 16POS 1.00MM R/A
L-845/722 Hex Wrench Installation Tool
FFC/FPC CONNECTOR, 16POS, 1ROW; Series:S; FFC/FPC CONNECTOR, 16POS, 1ROW; Series:SFW-R; Gender:Receptacle; Pitch Spacing:1mm; No. of Contacts:16; No. of Rows:1; Contact Plating:Tin; FFC / FPC Thickness:0.3mm; Contact Termination:Surface Mount Right Angle