Amphenol Communications Solutions SFW16R-2STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 16 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Schede tecniche e documenti
Electro Sonic
Datasheet9 pagine16 anni fa
IHS
JRH Electronics
element14 APAC
Mouser
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+32.47%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
3DScarica
Introduction Date2006-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Amphenol Communications SolutionsSFW16R-1STE9LF
CONN FFC BOTTOM 16POS 1.00MM R/A / Conn FFC/FPC Connector SKT 16 POS 1mm Solder RA SMD T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW16R-1STE1LF
Amphenol Communications SolutionsSFW14R-1STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 14 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
FMN Series 16 Position 1 mm Pitch Staggered Reverse Surface Mount Connector
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions SFW16R-2STE1LF fornite dai suoi distributori.
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 16 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R Series
FFC/FPC Connector, 16 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Fcc Retnn Dvc, Brown Insulator
Ffc/fpc Connector, 16 Position, 1Row; Pitch Spacing:1Mm; No. Of Contacts:16Contacts; Gender:receptacle; Product Range:sfw-R Series; Contact Termination Type:surface Mount; Contact Position:top; No. Of Rows:1 Row; Features:top Contactrohs Compliant: Yes