Fastron 1210AS-1R8K-01
General Purpose Inductor, 1.8uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Fastron 1210AS-1R8K-01.
IHS
Datasheet1 pagina3 anni fa
Master Electronics
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.51%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1,058
Authorized Distributors
5
Inductance
1.8 µH
1.8 mH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.76 Ω
2.76 Ω
Q Factor
25
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2011-06-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di Fastron 1210AS-1R8K-01 fornite dai suoi distributori.
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
1210 WIREWOUND CER IND 1.8uH 10%