Fastron 1206AS-R27J-01
Inductor RF Chip Molded Wirewound 270nH 5% 300MHz 57Q-Factor Ceramic 630mA 560mOhm DCR 1206 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Fastron 1206AS-R27J-01.
IHS
Datasheet1 pagina3 anni fa
Electro Sonic
Mouser
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Inductance
270 nH
270 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
560 mΩ
560 mΩ
Q Factor
57
Test Frequency
50 MHz
50 MHz
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di Fastron 1206AS-R27J-01 fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1206
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
1206 WIREWOUND CER IND 270nH 5%
1206 and Larger Surface Mount Inductors 270nH 50 MHz 5% Tol