Fastron 1008F-150K-01
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Fastron 1008F-150K-01.
IHS
Datasheet1 pagina3 anni fa
Burklin Elektronik
Master Electronics
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Inductance
15 µH
15 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
260 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
5 Ω
5 Ω
Q Factor
23
Test Frequency
2.5 MHz
2.5 MHz
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di Fastron 1008F-150K-01 fornite dai suoi distributori.
Wire-wound Ferrite RF Chip Inductor
Fastron
1008 WIREWOUND FERR IND 15uH 10%
RF choke, SMD 1008, 15 µH, 260 mA, 1008F-150K-01