onsemi 1V5KE400CA
Bulk 1 Through Hole TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE (Type) Tvs Diode 548V 5muA 5.33mm 1.5kW
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per onsemi 1V5KE400CA.
onsemi
Datasheet6 pagine8 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
IHS
Future Electronics
_legacy Avnet
Newark
Introduction Date2002-05-08
Parti correlate
LittelfuseSMCJ350CA
SMCJ Series - RoHS Compliant Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 350V, DO-214AB
Littelfuse1.5SMC480CA
1.5SMC Series 456 V 1.5 kW Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 376V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201AE
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 342V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201AE
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 300V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201AE
Littelfuse1.5KE440CA
TVS Diodes & ESD Suppressors; 1.5KE440CA; LITTELFUSE; 376 V; 602 V; 418 V; 418 V
Descrizioni
Descrizioni di onsemi 1V5KE400CA fornite dai suoi distributori.
1V5KE400CA Series 380 V 2.8 A Transient Voltage Suppressor - DO-201AE
TVS Diode Single Bi-Dir 342V 1.5KW 2-Pin DO-201AE
FAIRCHILD SEMICONDUCTOR 1V5KE400CATVS Diode, TVS, 1.5KE Series, Bidirectional, 342 V, 548 V, DO-201AE, 2 Pins
1500 Watt Transient Voltage Suppressors
400V, 1500W BIDIR TVS, DO-201AE
1V5KE400CA,002, PLASTIC, DO-20 1AE PACKAGE, DIODE, DISCRETE<
TVS DIODE 342VWM 548VC DO201AD
Tvs Diode, 1.5Kw, 400V, Do-201Ae; Product Range:1.5Ke Series; Tvs Polarity:bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:342V; Clamping Voltage Vc Max:548V; Diode Case Style:do-201Ae; No. Of Pins:2Pins; Breakdown Voltage Min:380V Rohs Compliant: Yes
DIODE, TVS, 400V, 1500W; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:342V; Breakdown Voltage Range:380V to 420V; Clamping Voltage Vc Max:548V; Diode Configuration:Bidirectional; Peak Pulse Current Ippm:2.8A; Diode Case Style:DO-201AE; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:5W; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Body Diameter:5.33mm; Breakdown Voltage:400V; Breakdown Voltage Max:420V; Breakover Voltage Min:380V; Device Marking:1V5KE400CA; Diode Type:TVS, Bidirectional; External Length / Height:9.52mm; Leakage Current:5µA; Operating Temperature Range:-55°C to +175°C; Package / Case:DO-201AE; Peak Pulse Power:1.5kW; Power Dissipation Pd:5W; Reverse Leakage Current Max:5µA; Stand-off Voltage:342V; Termination Type:Axial Leaded; Test Current:1mA; Uni / Bi Directional Polarity:Bidirectional